20 گیاه آپارتمانی مناسب برای محیط کوچک آپارتمان

اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، احتمالاً از نگهداری گیاهان اجتناب کرد‌ه‌اید. یا شایدم فکر میکنید آن گوشه پذیرایی برای یک مشت اشیاء بی‌مصرف و مثلا تزئینی بهتره تا برای چندتا گیاه زیبا و روح‌بخش، درسته؟ حتی اگر در یک آپارتمان کوچک هم زندگی می‌کنید، گنجاندن فضای سبز در خانه برای شما لازم و ضروری است.

اما قصد داریم چندتا از گیاهان کوچک و ناز آپارتمانی را به شما معرفی کنیم که حتی در محیط کوچک و کم‌نور هم دوام می‌آورند و به محیط داخل منزل روح تازه می‌بخشند.

گیاهان آپارتمانی کوچکی که می‌توانید در محیط محدود خانه ازش استفاده کنید، نه فقط پنج‌تا گیاه ساکولنت که احتمالا روی میز رئیس خودتون دیده‌اید هستند (اگرچه در این لیست قطعاً ساکولنت ها وجود دارند زیرا که بسیار دوست داشتنی هستند) بلکه می‌تونید آپارتمان خود را پر کنید از گیاهان برگدار زیبا که تازگی و طراوت با خودشان به همراه دارند. خرید گیاهان آپارتمانی موردی است که ارزش پول خرج‌کردن را دارد.

  • به طور طبیعی، گیاهان داخلی زیبایی بیشتری به فضا می بخشند و در عین حال مزایای عملکردی زیادی مانند ارتقای خلق و خوی مثبت، تصفیه هوا و ایجاد احساس ارتباط با طبیعت بدون نیاز به بیرون رفتن را دارند. بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که اجازه دهید فضای کوچک یا عدم تجربه باغبانی شما را از داشتن محیطی زیبا محروم کند!
  • برای شروع این تغییر سبز، شمارا به سفری می‌بریم که با فهرستی از گیاهان آپارتمانی کوچک آشنا شوید و طریقه درست نگهداری از آنها نیز فرابگیرید. گیاهان آپارتمانی که در ادامه معرفی می‌شوند را می‌توانید در قفسه کتاب‌ها، روی میز کنار تختخواب، روی پیشخوان آشپزخانه، توالت، یا هر جایی که دوست دارید و بنظرتون محیط شمارا زیباتر میکند، قرار دهید

در ادامه ما 22 گیاه آپارتمانی را گردآوری کرده‌ایم؛ از جمله گیاهانی که کمترین فضا را اشغال می‌کنند. بسیاری از آنها حتی نیاز به آفتاب کمی دارند، که وقتی فقط چند پنجره کوچک دارید، مناسب فضای داخلی شمااست، و حتی اگر سبزانگشتی هم نباشید مهم نیست چون نگهداری از این گل و گیاهان بسیار آسان است.


1. پک کاکتوس و ساکولنت

کاکتوس ها و ساکولنت ها فقط به مقدار کمی آب نیاز دارند، بنابراین این مجموعه کاکتوس و ساکولنت مطمئناً خانه شما را زیبا می کند، در حالی که نیاز به مراقبت زیادی ندارند.


زاموفیلیا سبز

2. زاموفیلیا

گیاهان ZZ نسبت به بسیاری از گیاهان به آب کمتری نیاز دارند، بنابراین اگر تمایل دارید از گیاهان خود غافل شوید (به جای آبیاری بیش از حد آنها) با این یکی به خوبی عمل خواهید کرد. در نور روشن و غیرمستقیم رشد می‌کند – اما اگر مکانی کمتر از آفتاب دارید که می‌خواهید آن را در آن نگه دارید، می‌تواند نور کم را نیز تحمل کند.


3. آنتریوم

این گیاه که به‌خاطر گلبرگ‌های قلبی شکل با برچم‌های برجسته در مرکز آن شناخته می‌شود. آنتریوم باید هر یک تا دو هفته یک‌بار آبیاری شود و نیاز به کوددهی گاه به گاه دارد. همین دلایل کافیست تا آنتریوم را به یک گیاه آپارتمانی مطلوب تبدیل کند.


به این مطلب امتیاز دهید.
5/5

اشتراک گذاری مطلب

WhatsApp
Email

محصولات

پست های اخیر

4 دیدگاه دربارهٔ «20 گیاه آپارتمانی مناسب برای محیط کوچک آپارتمان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا